veselooblacno.sk

…keď cesta je cieľ…

Aucklandská ZOO

Zobúdzame sa za tmy, niekedy o 6:30. Deti sú hladné a
pýtajú jesť.

s Cajkou ZOO Auckland Po jednoduchých raňajkách ich necháme pobehať na trávniku s jednou hojdačkou, aby sa mali o čo biť a dali si tak fyzickú i hlasovú rozcvičku. Je sviežo. Chúlim sa pod dekou a všetko sledujem spoza okna.

Nasleduje dlhá prechádzka do autopožičovne, kde už na nás čaká naša modrá Toyota Corolla, s krásnymi 250 000 km za sebou.

DSC_2184

Keď nabalíme, čo treba, nasadáme do auta s cieľom nájsť Aucklandskú ZOO. Tatino je šofér dobrý, no zvyky sú svine a jazdenie po ľavej strane ozaj ťažké. A tak šoférujeme doslova dvaja. Jeden drží volant a ovláda končatiny, druhý hláseniami kam sa zaradiť a či sa zaradiť zabraňuje havárii. Rozhodne tu platí staré známe Ľavidlo ľavej ruky.

Spolu nám to ide dobre. O chvíľu sme pred ZOO. Mamky s deťmi tlačia kočíky, to, že sme spoza oceánu, je zjavné – všetci majú tak o dve tri vrstvy oblečenia menej ako my. Pri druhej sporo odetej sa utešujem, že no a čo, nebudem si to všímať. Pri vchode mi to už nedá, a vravím: „Chlapci, dajte si dole aspoň čiapky, ľudia tu chodia v tielkach“.

LPP_8230

Postupne sme snímali bundy, flisky a šále. Lístok pre dospelého je 28 NZD, deti majú menej ako štyri, sú zadara. Pssssst.

LPP_8414

Prvé miesto, ktoré musíme vidieť, je ihrisko. Ako inak. Mnohé deti nemajú ani topánky. Šak načo v takom horku. V duchu sa chválim, že som našim prezieravo ešte pred odchodom dala dole aspoň spodné termonohavice. Onedlho vychádza slnko a čuduj sa svete, beháme už aj my len v dvoch posledných vrtvách. Splývame s davom, naše deti s miestnymi deťmi, Jakubko hravo používa svoje Yes, pripadne No a zdá sa, že mu to zatiaľ stačí. Aspoň na šmýkľavku áno.

LPP_8403LPP_8422

Zvieratká sú fajn, no viac ako slony je fontána z kameňov a malé potôčiky a hranie sa v nich. Na tomto mieste sme strávili prosím pekne dve hodiny. NZ deti behajú bosé po vode, padajú do nej, sú mokré, hrajú sa ďalej. Maminky sa na ne len usmievajú, idylka. Netrvalo dlho, kým sme do takejto idylky spadli i my. Ešteže máme náhradné oblečenie.

Tepláky na slnku rýchlo schnú, deti sú blažené. Vtáci sú hnusoby. Keď si v Zoo náhodou kúpite jedlo, nevzďaľujte sa od neho ani na sekundu. Vďaka pažravej čajke dnes Kubko ostal bez obeda.

Chvíľu som neverila, že fakt zjedla tak veľkú kuraciu nugetku, ale keď som o hodinu neskôr videla ako inému chlapcovi utiekla s celým toastom v zobáku, pochopila som, že toto nie je hra.

LPP_8384

ZOO je naozaj krásna. Nie veľká, ale je to nádherné miesto. Pozreli sme si papagája Kea, čo nevie lietať, je však príliš múdry a musí byť zavretý v obrovskej klietke, do ktorej sme vchádzali cez dvojo bezpečnostných dverí.

Vynechať vtáka Kiwi by bolo novozélandským hriechom. Bol v tmavej jaskyni, za sklom. V podstate sme len stáli a čakali či sa niekde niečo mihne. Ak sa niečo mihlo, bol to on a mohli sme ísť spokojne domov.

Keď som po pár minútach čakania zbadala jeho noblesný huňatý zadok a ťarbavú hopkochôdzu miesto lietania, spomenula som si na čajku a pochopila som, prečo sú kiwi na pokraji vyhynutia.

LPP_8298

LPP_8304LPP_8337LPP_8462LPP_8313  LPP_8330

Bilancia dnešného výletu do ZOO:

minus 70 NZD

2x mokré tepláky

19 Maťkových pádov a 5 zdrvujúcich nárazov do hlavy

Tatino 1 zdrvujúci náraz do hlavy

2x zaseknutá noha na ihrisku a následné vyprosťovanie

1x krvavá ranka, z ktorej Jakubko vraj takmer vykrvácal a zomrel

1x stratená a 1x nájdená krytka na foťák, ktorý mal na tatina efekt dvojiteho pressa

 

Odchádzame vyčerpaní na maximum. V aute si dávame ešte chleba s rezňom. Ako správni Slováci. Maťko zaspáva hneď po dožutí posledného sústa, Jakubko ešte počas neho.

Na motel prichádzame okolo 18.00, deti ani nevyzliekame, spia ako sú, až do rána. A my tiež.

LPP_8468

Previous

36 hodín lietania

Next

Ramin, Alexandra a zberači vajec

9 Comments

 1. Peter Micak

  Len tak ďalej Katka, veľmi príjemné počítaníčko:)….Pozdravujeme

  • zubajda

   ďakujem Peťo, pozdravujeme naspäť na Slovensko, už čoskoro pribudne ďalší článok, sledujte :)

 2. lapaj

  Pekne citanie do ranajsej racianskej zapchy…a fotecka modrej corolly sa nenajde?
  Drzte sa.
  d

 3. Vlado

  Paradne citanie a krasna krajina. Pozdravujeme vas a tesime sa na dalsie clanky.

  • zubajda

   ach, krasna veru, krasna, sa to ani opisat neda, ani odfotit. Ale hadam, Lubos to da :)

 4. Hanako

  Katka pozdravujeme celú rodinku a tešim sa na dalsie citanie. Držkajte sa :*

  • zubajda

   dakujeme! posielame slnecno-veterne pozdravy, momentalne od Tasmanskeho mora…clanok neskor, :)

 5. Maci

  Myslíme na vás… :) Díky Bohu za internet a že můžu být alespoň takhle na dálku s vámi! Já bych nedala už ten let :)

  • zubajda

   Ahoj Macka, pravdu máš veru, let bol riadna fuška a to my máme drobcov “len” dvoch…ešte nás čaká jeden podobný presun na konci cesty – ale ten bude ľahší, vysvetlím v ďaľšom článku, pa :)

Pridaj komentár

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén